Loimaan Seudun Nuorkauppakamari valitsi ensi vuoden tekijät 

Loimaan Seudun Nuorkauppakamari valitsi 27. lokakuuta pidetyssä vaalikokouksessa yhdistyksen seuraavan vuoden hallituksen. Puheenjohtajaksi nousee loimaalainen…

Loimaan Seudun Nuorkauppakamari valitsi ensi vuoden tekijät  | Harrastus | Kotiseutulainen

Loimaan Seudun Nuorkauppakamari valitsi 27. lokakuuta pidetyssä vaalikokouksessa yhdistyksen seuraavan vuoden hallituksen. Puheenjohtajaksi nousee loimaalainen Anna-Leena Poskiparta. Valmistautuvaksi puheenjohtajaksi valittiin loimaalainen Johanna Kuronen. Tämän vuoden puheenjohtaja, yläneläinen Samuli Rintala valittiin virkansa puolesta väistyväksi puheenjohtajaksi.

Muihin paikalliskamarin hallitusvirkoihin valittiin Nelli Lehtinen (koulutusvastaava), Sanni Välimäki (tapahtuma- ja kansainvälisyysvastaava), Johanna Mäkelä (sihteeri ja rahastonhoitaja), Jessi Juurenheimo (kumppanuusvastaava) ja Mekku Mutala (tiedottaja).

Lisäksi Loimaan Seudun Nuorkauppakamarin jäsen Kirsi Leimu toimii ensi vuonna nuorkauppakamareiden A-alueen aluejohtajana.

Loimaan Seudun Nuorkauppakamarilla on 29 jäsentä. Toimintaan voi hakeutua mukaan verkkosivujen jäsenlomakkeen kautta. Yhdistyksen strategian mukainen visio on olla vuoteen 2024 mennessä tunnetusti paras harrastusmahdollisuus alle 40-vuotiaille Loimaan seudulla.

Aiheeseen liittyviä juttuja